Pokud plánujete prodej bytu, je vhodné investovat do drobných a levných úprav, které byt rozjasní a umožní jeho rychlejší prodej. Vymalování, úklid, mytí oken a podlah. Dle obchodníků s realitami mají tyto drobné investice a úpravy své opodstatnění.

 

Rekonstruovat byt před jeho prodejem?

Pokud zvažujete prodej bytu, rozhodně se nepouštějte do rozsáhlých a nákladných rekonstrukcí. Dle odborníků jsou takové investice před prodejem nesmyslné a nerozumné. Někdy je dobré řídit se heslem: „Méně je více!“. I s minimálními náklady můžete vytvořit z bytu na prodej útulné místo, které zapůsobí na potenciální nové majitele. Rozhodně se nesnažte zvedat cenu bytu rekonstrukcí. Snahou zvýšit prodejní cenu můžete odradit velké procento potenciálních zájemců o byt. Většina klientů dává přednost koupě levnějšího bytu před rekonstrukcí. Vymalování je něco jako nový kabát bytu. Pokud se i přes možnost nižšího zisku rozhodnete byt rekonstruovat, je důležité provést přestavbu kvalitním způsobem.

Krása bydlení

Minimální námaha s maximálním výsledkem

Před prodejem bytu neváhejte s úklidem. Vyklidit staré a bezcenné předměty, odstěhovat nevhodný a nepotřebný nábytek, umýt okna a podlahy, provést drobné opravy a vymalovat. To vše vytváří prostředí, dle kterého se zájemce rozhoduje, zda koupi bytu bude realizovat. První dojem je v tomto případě velmi důležitý.

 

Jakou barvou vymalovat byt před prodejem?

Pokud se před prodejem bytu rozhodnete o jeho vymalování, je namístě se zamyslet, jakou barvu zvolit. První dojem je pro klienta velmi důležitý. Barevné působení na psychiku člověka hraje i při prodeji bytu svou roli. Použitím neutrální bílé barvy rozhodně nic nepokazíte. Nesmíte však opomenout důležité detaily, které mohou výsledek podstatně ovlivnit. Bílá barva působí čistě a elegantně. Určuje sterilnost a celkově místnost prosvětlí. Výhodou využití bílé barvy je skutečnost, že ji lze kombinovat jak se světlou, tak i s tmavou podlahou. Rovněž zařizování bytu bude pro nového majitele snazší, neboť může zvolit vybavení v libovolném stylu. Vymalování bílou umožňuje bezpečnou kombinaci s jinými barvami a odstíny.